Herning-Ikast Semarkand Vakfı
Su Kuyusu Hayrati


Ayrıntılar

Kampanyamıza buradan online bağış yaparak destek olabilirsiniz.


Loading campaign ...

Herning-Ikast Semarkand Vakfı

Su Kuyusu Hayrati

Sizlerde, bağışlarınızla bu hayırlı niyetimize ortak olabilirsiniz.

Hedefimiz: 3.000 €

Not: Su Kuyusu tamamlandıktan sonra açılış videosu ile bitiş raporu BE AID derneğinin sosyal medyalarında paylaşılacaktır ve bağışçıların E-Posta adreslerine gönderilecektir.

BE AID

Su Kuyusu

BE AID derneği olarak, başlattığımız Su Kuyusu projesi ile dünyanın değişik yerlerinde açlık ve kuraklık la mücadele edilen coğrafyalarda insanların hayat kaynağı olan SU ile buluşmaları için gayret sarf etmekteyiz.

S. Topal

"İnsanların en hayırlısı insanlara faydası dokunandır - Hz.Muhammed SAV."

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

 • Kuyunun bakımı

  Açılacak olan su kuyusunun yeri, sahada faaliyet gösteren ihtiyaç tespit ekibimiz tarafından önceden belirlenmekte. Şirketle gerekli anlaşma ve protokoller yapıldıktan sonra kuyu sondaj çalışmasını gerçekleştiriyoruz.

  Çıkarılan su için Yetkililerin temiz ve içilebilir onayı vermesi ile şirket tarafından gerekli yüzey çalışmaları (havuzlama, beton vs.) yapılmakta, ve 5 yıl süre ile kuyunun bakım, kontrol ve denetimi ilgili şirket tarafından yürütmektedir.

  5 yıldan sonra ise kuyunun bakım ve denetimi köylülere devr edilmekte, bu zaman süresi içersinde köylülerde bakım ve onarım la ilgili yeterli deneyim ve tecrübe kazanmış olmaktadır.

 • Kuyunun ömrü ne kadar?

  Burda asıl önem arz eden, ulaşılan suyun yeterliliği ve ne kadar süre ile istifade edilebileceğidir.

  Yüzey çalışması olan betonlama, tulumba veya kuyu içi tulumba gibi materyaller, her an tamir edilebilir veya değiştirilebilir malzemelerden (zaten çok büyük maliyet arz etmemektedir) ve 5 sene bakım ve onarımı ilgili şirketin garanti kapsamındadır.

  Yeraltı su veya kuyunun kendi ömrü ise yaklaşık 50 yıldır ve bazı durumlarda bu daha da uzun sürebilmektedir.

  Tabi olağanüstü bir kuraklık veya suların çekilmesi gibi büyük hadiseler olmadığı sürece.

 • Ne zaman açılır?

  Kuyunun açılma süresi çeşitli etkenlere göre değişiklik arz etmektedir.

  Uygun noktanın belirlenmesi, şirketle yapılacak olan sözleşme, kullanılabilir suyu ne kadar hızlı ulaşılabileceği gibi sebeplerin yanı sıra, su kuyusu açtırmak için sırada bekleyenlerde hesap edildiğinde 6 aya kadar sürebilmektedir.

BE AID

Nødhjælp i 31 lande

BE AID International
BE AID

Repræsenteret i hele Europa

BE AID er en international hjælpeorganisation med hovedkvarter i Köln, Tyskland. Der findes filialer i Østrig, Schweiz, Frankrig, Belgien, Holland, Storbritannien, Danmark, Norge, Sverige, Frankrig, Schweiz og Østrig.

Du kan finde flere oplysninger på vores hovedside.

BE AID EUROPE